Kategorie

.

SWANSON Olej magnezowy 237ml

Producent: Swanson
Dostępność:
Czas realizacji: 2-3 dni
szt.
41,90 zł / szt.

Olejek magnezowy  Zechstein to innowacyjny sposób na dostarczenie organizmowi magnezu przez skórę. Olejku magnezowego Zechstein nie przyjmuje się doustnie, lecz nakłada bezpośrednio na skórę, gdzie preparat wchłania się bezpośrednio do wnętrza komórek.Olejek magnezowy Zechstein jest mocno nasyconym roztworem chlorku magnezu o oleistej konsystencji ze względu na wysoki stopień nasycenia, jednak nie jest to olejek w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Udowodniono, że zewnętrzne stosowanie Olejku magnezowego Zechstein zwiększa poziom magnezu we krwi aż do 5 razy w porównaniu z magnezem przyjmowanym doustnie .Olejek magnezowy to skuteczny i szybki sposób na uzupełnienie niedoboru magnezu w organizmie.

Pochodzenie:

Osady chlorku magnezu z dawnego Morza Cechsztyńskiego (Zechstein) uważane są za najczystsze naturalne źródło najwyższej jakości olejku magnezowego na świecie. Zgromadzone w trzewiach ziemi, przez miliony lat chronione były przed zanieczyszczeniami środowiska. Dawne Morze Cechsztyńskie rozciągało się od północnej Anglii, przez Niemcy, aż do Rosji. Około 250 milionów lat temu uległo wyschnięciu, ujawniając liczne warstwy zawartych w nim minerałów. Dziś minerały te można odnaleźć około 1600 do 2000 metrów pod powierzchnią ziemi, ze względu na ruchy tektoniczne.

Skład: 100% chlorek magnezowy Zachstein™

Zachstein Inside™ jest nazwą towarową zastrzeżoną przez Zachstein Minerals BV, Veendam, Holandia

Sposó użycia:

1 ml nasyconego roztworu chlorku magnezu Zechstein zawiera 103 mg czystego magnezu. W produkcie Swanson Olejek magnezowy 1ml to 8 pełnych przyciśnięć atomizera. Przykładowo, 8 natrysków przypada na 1 ml skoncentrowanego olejku magnezowego (31% RDA), 32 natryski dostarcza 412 mg czystego magnezu.

Magnez Zechstein dla sportowców

Z doświadczeń sportowców wynika, że olejek magnezowy wmasowany bezpośrednio w bolący mięsień w trakcie treningu, zawodów, lub na krótko po nich, daje korzystne efekty. W rezultacie mięśnie nie męczą się tak łatwo, jak również regenerują się szybciej. ?Okolice bolącego mięśnia należy bezpośrednio spryskać od 5 do 10 razy, a następnie delikatnie wmasować substancję. W razie potrzeby środek może być stosowany również w trakcie treningu lub zawodów. Olejek magnezowy redukuje okres regeneracji mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym.?Z doświadczeń sportowców wynika, że relaksacyjna kąpiel magnezowa tuż po wysiłku jest szczególnie korzystna. W takim przypadku stężenie roztworu magnezu w pełnej kąpieli powinno wynosić przynajmniej 2%. W tym celu niezbędne jest użycie około 2 kg płatków magnezu. Temperatura wody powinna wynosić około 37 stopni Celsjusza. Pełną kąpiel magnezową zaleca się w przypadku przemęczonych, bolesnych mięśni z nadmiarem kwasu mlekowego.?Kąpiel stóp w roztworze o wyższym stężeniu olejku magnezowego również uzupełnia niedobór magnezu w sposób szybki i skuteczny. W przypadku tego rodzaju kąpieli sugerowane stężenie roztworu to przynajmniej 5%. Na jedną kąpiel stóp w 5 litrach wody przypada około 500 g płatków magnezu lub 0,6 litra olejku magnezowego.